AMERİKAN MUTFAK DEKORASYONU ÖZELLİKLERİ

0
753

Amerikan Mutfak Dekorasyonu Özellikleri

Kültürümüzde pek fazla yer edinemeyen Amerikan mutfak dekorasyonu kimine göre çok avantajlı kimine göre ise dezavantajı çok fazla olan bir mutfak türüdür. Küçük evleri biraz daha büyük gösterebilmek için kullanılan bu yöntem diğer adı ile ” Açık Mutfak” ilk olarak Amerika’da kullanılmaya başlanmıştır.

acik-renk-amerikan-mutfak-modelleri amerikan-mutfak-modelleri

Bu yüzden adı Amerikan mutfak olarak geçmektedir. Son birkaç yıldır Türkiye’de kullanılmaya başlanmıştır. Amerikan mutfak dekorasyonu modern olabileceği gibi klasik bir tarzda da olabilir.

beyaz-amerikan-mutfak-modelleri

Bu kadar popüler olan bir mutfak türünün nasıl avantaj ve dezavantajları varmış merak edenler için hemen açıklamak istiyorum. Amerikan mutfak dekorasyonu şıklık, genişlik ve lüks yaşamı tercih eden aileler için çok ideal bir mutfak türüdür. Fakat dezavantajına gelecek olursak yemek kokuları ve kötü kokular devreye girmektedir. Amerikan mutfak dekorasyonu için biraz daha renk ve uyuma özen göstermek gerekir. Çoğu Amerikan mutfak türlerinde beyaz renk ve ankastre parçalar kullanılmaktadır.

sari-amerikan-mutfak

Amerikan mutfaklarını daha şık hale getiren etken mutfak dolaplarıdır. Örneğin; geniş ve beyaz mutfak dolaplarının olduğu bir model için siyah küçük lekelerden oluşmuş bir mutfak tezgahı seçmeniz doğru olacaktır. Mutfak tezgahınızı daha belirgin hale getirmek için küçük, tasarımı şık mutfak aksesuarları kullanmak akıllıcadır. Dekorasyon için sıradan lambalar yerine uzun ince avizeler tercih edilirse mutfağa daha iyi bir görsellik ve renk katmış olacaksınız.  Işıklandırmanın önemli olduğu kadar duvarlarında Amerikan mutfak dekorasyonu için büyük bir rolü vardır. Birçok çeşidi olan duvar kağıtlarını kullanarak mutfak duvarlarını basit bir yöntemle daha şık hala getirebilirsiniz.

siyah-amerikan-mutfak

Amerikan mutfak dekorasyonu bahsettiğimiz gibi son zamanların en çok tercih edilen mutfak türüdür. Amerikan mutfak modelini seçerken zevkinize, alan büyüklüğünüze ve bütçenize göre seçimler yapmalısınız. Bu mutfak yapısının maliyeti biraz yüksek olmaktadır. Ne kadar şıklık tercih isterseniz maliyet bir o kadar da yükselecektir. Fakat mutfağınızın son halini gördüğünüzde harcadığınız zamanın ve miktarın boşa gitmediğini fark edeceksiniz.

degisik-amerikan-mufak-modelleri farkli-amerikan-mutfak-modelleri kahverengi-amerikan-mutfak-modelleri kirmizi-amerikan-mutfak-modelleri krem-amerikan-mutfak-modelleri

CEVAP VER