Avangart Beyaz Salon Dekorasyonu

0
788

Salonlar, bayanların evlerinde en çok önem verdikleri yerlerden bir tanesidir. Salonlar hem geniş ailelerin sürekli olarak vakit geçirdiği, hem de eve gelen misafirlerini ağırladıkları bir yer olduğu için, bayanlar tarafından büyük bir özenle dekore edilir. Salon dekorasyonu konusunda dikkat edilmesi gereken birçok konu bulunuyor. Bu konuların başında ise elbette salonlarda kullanılacak olan koltuk takımları yer alıyor. Çünkü koltuk takımları salonların olmaza olmaz olan eşyalarındandır. İnsanlar salonlarında koltuk takımları sayesinde zaman geçirirler. Günümüzde salon takımı konusunda o kadar fazla seçenek bulunuyor ki, bayanların bu konuda tercih yapması da oldukça zor olmaktadır.

avangart-salon-beyaz-dekorasyonu

Ancak salon takımı söz konusu olduğunda çok sayıda kişinin tercih ettiği modellerden birisi elbette avangart, yani klasik salon takımlarıdır. Avangart salon takımları ve mobilyalar çok uzun yıllardan bu yana popülaritesini yetirmeyen modellerden olduğu için günümüzde de halen birçok kişi salonlarında avangart modelleri tercih etmektedir. Avangart salon takımı ürünlerine en çok kullanılan renklerden birisi de beyazdır. Avangart beyaz salon dekorasyonu yapacak olan kişilerin de mutlaka bazı konuları göz önüne alarak salonlarını döşemeleri gerekir.

avangart-salon

Avangart Beyaz Salonlarda Kullanılacak Olan Diğer Eşyalar

Salon dekorasyonunu avangart olarak tercih etmek isteyen kişiler salonlarındaki diğer eşyaları da salonlarının dekorasyonuna uygun olarak tercih etmek durumundadırlar. Örneğin koltuk takımı olarak avangart bir model tercih ederken, sehpa ve masa gibi eşyalarda spor modelleri tercih etmek eşyaların birbirleri ile uyumsuz olmasına neden olur. Bu nedenle mutlaka eşyaların da birbirleri ile uyumlu olması gerekir.

beyaz-salon

Avangart Beyaz Salonlarda Zemin Rengi

Oldukça klasik bir şekilde dizayn edilen salonlarda zemin rengi de oldukça önemlidir. Avangart beyaz salon dekorasyonu konusunda eşyalar tercih eden kişiler salonlarının zeminlerini de beyaz avangart olan eşyalarına uygun olacak şekilde almalıdırlar. Ancak bu durum kişileri düşündükleri kadar fazla zorlamaz. Çünkü beyaz renk birçok renkle oldukça kolay bir şekilde uyum sağlayan bir renktir. Bu yüzden beyaz avangart salonların zemin rengi kolaylıkla belirlenebilir ve değiştirilebilir.

beyaz-salon-dekorasyonu

Duvar Ve Perde Renkleri

Avangart beyaz salonlardaki bir diğer önemli konu ise salonların duvarlarının ve perdelerinin renkleridir. Avangart ağırlıklı olarak döşenen salonların duvar rengini belirlerken de salon içerisindeki eşyaların renkleri ile uyumlu olmasını sağlamak gerekir. Ancak bu şekilde salon içerisinde duvar rengi ve diğer eşyaların rengi arasında hoş bir görünüm ve uyum sağlanmış olur. Ancak yukarıda da belirtildiği gibi beyaz renk birçok renk ile uyumlu olduğu için duvar rengi seçiminde zorlanmadan karar verilebilir. Aynı durum perde renklerinin belirlenmesinde de geçerlidir. Avangart beyaz salonların perdelerine karar verirken de salondaki diğer eşyalarla uyum içerisinde olmasını sağlamak gerekir. Böylece hem istenilen avangart beyaz salon dekorasyonu sağlanmış olur, hem salonlar şık bir görünüme sahip olurlar.

salon-dekorasyonu

avangart-salon-dekorasyonu

 

CEVAP VER