Bahçe Dekorasyonu için Pratik Fikirler

0
1209

             Hemen hemen herkesin  hayali ve ya istediğidir bahçe olsun o bahçede uğraşıp gününü bahçede geçirmek. Bahçeye bakmak keyifli ve yorucudur. Bahçe dekorasyonu da bir o kadarda zordur. Size birkaç bahçe dekorasyon önerimiz olacak.

Bahçeniz ferah ve renkli olsun.

Bahçe denilince akıla ilk gelen şey bir şeyler ekmek gelir. Bir bahçe de olmazsa olmazdır bir çiçek v.b. şeylerin dikilmesi. Bir bahçe de masa sandalye de olması o bahçenin kullanılış amacı olduğunu gösterir. Bir bahçe dekorasyon önerisi olarak süsleme v.b tavsiye edilir. Bir bahçenin dekorasyon bölerek yapılaması daha kullanılışlı olur.

Bir köşede ağaç v.s bitkilerin olduğu bir bölgede mangal yapmak için şömine bir köşede ise zamanını daha iyi ve sağlıklı geçirmek için koltuk yazdığım gibi masa sandalye tarzı şeyler bir bölge de ise çocukların oynayacağı yer olarak ayrılması o bahçenin daha çok kullanışlı ve dekorasyon olarak göze estetik gelir.

bahçe dekorasyon

Bahçe dekorasyonu emeği görmek için beklemeyi gerektirir…

Bazı dekorasyon firmalarının katalogları da dekorasyon konusunda yardımcı olabilirler bize. Bahçe dekorasyon konusu evin önemli ve kritik dekorasyon edilen bir yer. Bahçe dekorasyonlarında kullanmadığımız eşyalarda dekorasyonun bir parçası olarak kullanılabilir. Mesela bir pet şişeye çiçek v.b. bitkiler ekilebilir.

bahçe dekor

Masrafsız ve tamamen el becerisine bağlı dekorasyon olarak yapılabilir. Canlı hayvan için de bir yer olabilir örneğin köpek kulübesi. Kullanılmayan yastıklardan minder. Kullanılmayan kutulardan kuşlar için yuvalar yapılabilir. Döküm taşlardan patika yollar yapılabilir. Bahçemizde ufak dere havasında su birikintisi olabilir. Fazla borulardan eşyalarınız için raf yapabilir bahçenizin dağını durmasını engellemiş olursunuz.

bahçe dekorasyonu

Kullanmadığınız aydınlatma ürünleri bahçe için dekorasyonuna kullanabilirsiniz. Renkli şişe camlarla da içine ampul koyup güzelce yerleştirerek aydınlatma için kullanabilirsiniz.  Duvara monte edilecek bir tahta ile misafirliğe gelen ve ya sizin çocuklarınız için boyama köşesi olarak kullanabilirsiniz. Bahçenizi dışarıdan gelecek tehlikeye karşı korumak için duvar yapabilir bu duvarları da bitkilerinizle haşır neşir edebilirsiniz. Bahçenizin bir bölümünüzü aracınız var ise otopark yapabilir gönül rahatlığıyla arabanızı parka edebilirsiniz. Bahçenizi kışın kış bahçesi olarak kullanmak istiyorsanız eğer üstünü portatif brandalar ile kapatabilir bahçe keyfini yaz kış çıkarabilirsiniz.

bahçe dekorasyon fikirleri

Bahçeniz için doğru tohum ve gübreleri seçin!

            Bahçe dekorasyonundaki önerim kendi aklınız ve kalbinizin için geçeni yapmanız. Varsa el beceriniz bahçe dekorasyonunu yapın ve bundan mutlu olun. Her şey gönlünüzce olsun bahçenizde iyi eğlenceler dileriz….

bahçe aydınlatma

bahçe dekorasyon önerileri

CEVAP VER