Banyo Aksesuarları Dizaynı

0
1180

Banyolar bir çok farklı boyutta oldukları için dekorasyonda uygun bir alanın olup olmadığına göre dekore edilirler. Bir çok kişinin banyo dekorasyonuna gerekli önemi vermemesi nedeniyle aslında oldukça kullanışlı hale gelen banyoların önemi anlaşılmamaktadır.

ahsap-banyo-dekorasyon

Banyo aksesuarı olarak ayna ve dolap dışında pek bir eşyanın tercih edilmediği banyolar, ara sıra uğranan, dekorasyonuna önem verilmeyen bir alan olarak tercih edilmektedir. Banyolar temiz ve hijyenik olması gereken alanlar olduğu için, genelde temizlik malzemeleri de bu alanlarda depolanır.

avangart-banyo-aksesuarlari

İşlevsel Raflar

Banyonuz büyük de olsa, küçük de olsa ihtiyacınız olan dekoratif raflar, oldukça güzel bir dekorasyon yaratmanız için ilk adım olabilir.

aynali-banyo-dekorasyon

Banyonuzun rengi ile uyumlu olan rafları sıralayarak, istediğiniz gibi duvarlara yerleştirebilirsiniz. Bu rafları kokulu sabunlar ve özenli şekilde katladığınız havlularla dekore edebilirsiniz. Oldukça şık görünecek olan raflarınızı temizlik malzemeleri ve şampuanlarla doldurursanız, bütün görselliği mahvedebilirsiniz.

banyo-akseuar-dizayni

Temizlik Malzemeleri Alanları

Temizlik malzemeleri, kesinlikle kapaklı dolaplara ve görülmeyecek alanlara yerleştirmelisiniz. Özellikle çocuklu aileler için önemli olan bu malzemeleri çocukların erişemeyecekleri alanlara yerleştirmeniz gerekir.

banyo-akseuar-mavi

Banyonuzda çamaşır makinesi varsa, bu alanın üzerindeki dolaplarda malzemeleri depolayabilirsiniz. Tuvalet kağıdı ve kağıt havlu gibi malzemeleri de bu alanlara yerleştirebilirsiniz.

banyo-dekor

Büyük Banyolara Özen Eşyalar

Eğer banyonuz büyükse, oturma bankları ya da tekli koltuklar dekorasyonunu tamamlayabilir. Özellikle küvetli banyolarda tercih edilen bu banklar oldukça önemlidir.

banyo-jakuzi-dekorasyon

Suya dayanıklı kumaşlardan yapılması gereken ürünleri tercih ederken, istediğiniz rengi seçebilirsiniz ve banyonuzu bu renge uygun şekilde dekore edebilirsiniz.

banyo-raflari

Renk Seçimi.

Renk seçimi konusunda bir çok kişinin tercihi beyazdır. Ancak büyük banyolarda beyaz mekanı çok daha geniş göstereceği için koyu renkler de tercih edilebilir.

cam-banyo-aksesuarlari

Evin genel dekorasyonu ile uygun bir şekilde dekore edilen banyolar, bir çok kişinin tercih ettiği kırmızı, krem ve altın sarısı renk seçenekleri ile kullanılır. Özellikle tercih ettiğiniz bir renk yoksa, evinizin genel stiline uygun olan bir renk seçimi yapabilirsiniz.

isikli-banyo-aksesuarlari

Banyo Aksesuarı Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Banyolar nemin yüksek olduğu alanladır. Bu nedenle varaklı ve gümüş kabartmalı ürünler tercih ederseniz, soyulmalar ve kabarmalarla baş etmeniz gerekebilir.

kahverengi-banyo-aksesuar

Seçilecek olan malzemelerin suya dayanıklı olanlardan tercih edilmesi, aynı zamanda da şık görünmesi gerekir. Büyük bir banyonuz varsa, şanslısınız demektir. Çünkü bir çok aksesuar kullanabilir ve banyonuzu bir çeşit, temizlik ve süslenme alanı olarak kullanma imkanınızın da olması mümkün olmaktadır.

kirmizi-banyo-aksesuarlari

Banyonuz için seçeceğiniz ürünler, aksesuarlar ve diğer detaylar için, dayanıklı ve kaliteli malzeme seçimi önemlidir. Bir sefer alıp yıllarca kullanabileceğiniz ürünlerle, banyonuza şık bir hava yaratabilirsiniz.

klasik-banyo-dekor

Fiyat konusunda bir çok farklı seçeneğe ulaşabileceğiniz banyo aksesuarları seçiminde dilediğiniz ürünleri tercih edebilirsiniz. Plastik ürünler seçerseniz, kısa sürede bu ürünlerin koku yaptığını ve sıvı teması nedeniyle yosunlaştığını görürsünüz.

mavi-banyo-aksesuar

Banyo malzemeleri seçimi, her üründe olduğu gibi, Çin malı ürünlerden uzak durularak yapılması gereken bir seçimdir.

mermer-banyo-dekorasyonu

modern-banyo-aksesuarlari mor-banyo-dekorasyonu yesil-sari-banyo tarz-banyo-dekorasyon sik-banyo-dekorasyonu sik-banyo-aksesuarlari siyah-banyo-dekorasyonu sade-banyo-dekorasyonu renkli-banyo-dekorasyonu renkli-banyo-aksesuarlari otantik-banyo-aksesuari

Sizler de odalarınızın ve evinize ait dekorasyon fotoğraflarınızı bizimle paylaşabilir ve yayınlanmasını talep edebilirsiniz.

CEVAP VER