E-beyanname Nedir?

E-beyanname Nedir?

0
36

E-beyanname Nedir?

 Elektronik beyanname ya dae-beyanname, veri dairelerine gönderilmesi ve verilmesi gerekiyor olan evrakların fiziki bir şekilde bildirilmesi yerine elektronik ortamda üzerinden bildirilmesidir. Kağıt üzerinde hazırlanmış olan beyannameler ile aynı bilgileri içerir ve aynı içeriğe sahiptir. Yani, yasal anlamda hiçbir farklılığı yoktur.

 Nasıl Başvuru Yapılır?

 Başvuru yapmak oldukça kolay.E-beyanname nedir denilirse özet olarak vergi daireyle ilgili işlemlerin internet üzerinden yapılmasıdır. Yani elektronik beyanname işlemlerini yapabilmek için ilk önce bulunduğunuz yerin vergi dairelerine başvuru yapmanız gerekiyor. İlgili yetkilerle konuşulduktan sonra bir talep formu doldurarak başvuru yapılıyor.

 Hizmetleri

 Yalnızca e-beyanname hizmeti konusunda yardım alınabileceği gibi daha birçok konuda hizmet veriyorlar. Eğitim, destek, süreç danışmanlığı gibi hizmetlerin bulunduğu kadar diğer vergi dairelerinin internet uygulamaları konusunda da hızlı ve sorunsuz bir hizmet sunuluyor. Ayrıca eğer herhangi bir problem yaşanırsa e-beyanname çözümü konusunda garanti verilen bir hizmet seçenekleri de bulunuyor.

HENÜZ YORUM YOK

BİR YORUM YAZIN