Ikea Mutfak Dekorasyon Ürünleri

Ikea Mutfak Dekorasyon Ürünleri

0
2149

Minimal ve kullanışlı mobilya denildiğinde akla ilk gelen şirketlerden birisi İsveç’in Dünya çapındaki ev,  ofis, bahçe mobilya ve aksesuar üreticisi IKEA’dır. Ülkemizde de oldukça revaçta olan bu Uluslararası şirketin bu yazıda mutfak modellerinden söz edeceğim.

ikea küçük mutfak

Peki Ikea Mutfak Dekorasyon Ürünleri Dekore Edilmelidir?

Öncelikle IKEA mutfak dediğimiz zaman akla ilk gelen ögeler renklerdir. Günümüz ankastre mutfak eşya kültürünü koyu kahverengi,  kahverengi,  beyaz,  bej,  kırmızı,  gri tarzındaki renklerle bize sunar. Herhangi bir mutfak modelini seçtiğinizde,  modelinizin rengini kendiniz belirleyebilirsiniz.

 ikea küçük mutfak dekorasyon

IKEA mutfak modelleri Nelerdir?

IKEA mutfak modelleri işlevselliğine göre ayırt eder. Ancak modelleri birbirinden ayırt etmek istiyorsanız genel olarak mutfak dolap tasarımlarının isimlerini kullanabilirsiniz. Örneğin,  göbek mutfak diye tabir edilen iki veya üç duvar dolap olup ortada geniş bir tezgahın bulunduğu model tarzında çok fazla IKEA seçeneği mevcuttur. Bu tarz bir mutfak seçip,  rengini seçip sonrasında dolap kapak modellerinizi seçebilirsiniz

ikea mutfak

Dolap kapaklarından bahsetmek gerekirse çeşitli türleri mevcuttur. Bodbyn dolaplar daha geleneksel,  eskiyi andıran tarzda tasarlanmış bir modeldir. Grimslöv gelenekselin dışında daha modern,  sade,  çok fazla işlenmemiş dolaplardan oluşur. Kahve içip muhabbet edebileceğiniz modern bir mutfak görüntüsü sunar. Hittarp,  belirli aralıklarla kapağı boydan boya kaplayan dikey yarıklardan oluşan bir modeldir. İnce el işçiliği ilham alınarak oluşturulmuştur. Mutfağınıza bir el işçiliği dokunuşu yansıtır. Ringhult,  kapak dışı ışığı kırabilen ve bir miktar yansıtabilen yüzeyden oluşturulmuş bir kapak modelidir. Daha aydınlık bir mutfak sunar.

ikea mutfak tezgahıTezgah ve mutfak aksesuarlarına gelince,  IKEA çok farklı eviye ve batarya seçenekleri sunar. Mutfak aksesuarları olarak gerçekten özgün bir tasarım altyapısı vardır. Kullanışlılık ve az yer kaplama başlıkları altında çeşitli servis arabaları,  küçük duvar rafları,  kova şeklinde çatal bıçaklıklar ve daha fazlasını sunar.

ikea mutfak dizaynı

IKEA İLE HER ZAMAN CANLI MODELLER TERCİH EDİN!

IKEA mutfaklarının müşteri için en önemli özelliği,  şirketin online 3D tasarım imkanı tanımasıdır. Kendi mutfak ölçülerinizi girip,  en baştan istediğiniz mutfak modelini kendiniz yaratabilirsiniz. Ayrıca ek olarak online veya telefonla dekorasyon önerileri alabileceğiniz bir sistemleri de mevcuttur. Üretimden sonra kendiniz alıp mutfağınızı monte edebileceğiniz gibi,  ek ücret dahilinde IKEA görevlileri de monte işlemini gerçekleştirebilir.

ikea mutfak tasarımları

Son olarak ücretlere değinmek gerekirse. İlk altyapı kurulumu,  dolaplar,  tezgah,  raflar totalde minimum 2000 $’dan başlıyor. Bu fiyat gerçekten küçük mutfaklar için geçerli. Eğer ki ankastre mutfak eşyalarınızı,  tencerelerinizi,  çatal bıçaklıklarınızı,  havluluk,  duvar rafı,  mutfak masası,  tabure gibi ilave ögeleri de IKEA’ dan temin etmek istiyorsanız,  minimum 4000 $’ı gözden çıkarmalısınız.

ikea mutfak ürünleri

ikea mutfak dekorasyon

Sizler de odalarınızın ve evinize ait dekorasyon fotoğraflarınızı bizimle paylaşabilir ve yayınlanmasını talep edebilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK

BİR YORUM YAZIN