İmza İnceleme Evrakta Sahtecilik

0
92

İmza İnceleme Evrakta Sahtecilik

Son zamanlarda dolandırıcılığın pek çok çeşidi türemiştir. Sahte evraklar ise yıllardır bu konuda en sık kullanılan yöntemdir. Profesyonel dolandırıcılar, gerçeğinden ayrılamayacak nitelikteki sahte evraklarla her geçen gün daha fazla insanı mağdur ediyorlar. Bunun önüne geçmek için yalnızca gerçek evraklarda bulunabilecek küçük detayları araştırmak ve öğrenmek gerekir.

Resmi Belgelerde İmza Kullanmak

Resmi bir evraka imza atmak için çok düşünmeyiz. Bu imza bir devlet kurumunda ya da bankada atılıyorsa sorun olmaz ancak mülk alımı, bağış kampanyası, çek- senet işlemleri sırasında, özellikle de muhatabınızı çok iyi tanımıyorsanız kesinlikle dikkat etmeniz gerekir.

Karşınızdakinin mutabakat için attığı imza gerçek olmayabilir ve bu işlemi, imza inceleme ve evrakta sahtecilik üzerine inceleme yapan bir profesyonelin görmesi gerekir. Benzeri suçlar günümüzde telefon üzerinden de işlenir.

Bu durum yalnız dolandırıcılıkla da sınırlı değildir. Telefon tacizciliği ve fidye durumları da suç kapsamına girer ve sanığın yakalanması için eldeki tek delil sesidir. Sesinden faydalanarak bir sonuca ulaşabilmek için adli ses inceleme uzmanlarının devreye girmesi gerekir.

Bu yöntemle kişinin sesi kaydedilir ve eğer ses üzerinde elektronik ortamda oynanmışsa, zanlıya ulaşmak için eldeki veriyi telefon ve bilgisayar inceleme metotlarıyla detaylı analiz etmek gerekir.

Anadolu Kriminal Kadrosu Yanınızda

Tüm bu işlemler için uzman bir kadronun çalışmalarına ihtiyacınız olacaktır. Bu çalışma aracılığı ile davanız çok daha hızlı ve profesyonel bir şekilde sonuca ulaşır ve mağduriyet durumunuz ortadan kalkar. İş kazalarından bilişim suçlarına, cinsel suçlardan adli araştırmalara kadar pek çok konuyu profesyonelce ele alan kurum, yardım etmek için sizi bekliyor.

CEVAP VER