Mavi En Sıcak Renktir

Mavi En Sıcak Renktir

0
79

Mavi En Sıcak Renktir

Mavi En Sıcak Renktir sinema tarihinin queer filmleri arasındaki yerini almış 2013 yılı yapımı bir filmdir. İki kadın arasındaki aşkı anlatan bu filmin yayınlandığı sene Cannes’da ödül aldı ve çok dikkat çekti. Yönetmenin tarzı ve oyuncularla ilişkisi de sonradan olay olmuştur. Filmde farklı sınıflardan iki kadının tanışıp birbirine aşık olması ve ilişkileri anlatılıyor.

Adele orta sınıfa mensup bir lise öğrencisidir ve bir gün saçları mavi olan bir kadını görünce kendini farklı hisseder. O zamana kadar karşı cinsle ilişkisinde sorunlar yaşayan Adele kendisindeki hemcinslerine olan eğilimin farkındadır. Ama henüz böyle bir ilişki yaşamamıştır.

Orta Sınıf ve Üst Sınıf Aşkı

Yönetmenin yavaş anlatım tarzı ve bazı sahnelerin sürekli tekrarlaması dikkat çekse de film büyük oranda beğeni topladı. Orta sınıftan Adele’in kendisinden büyük bir kadınla tanışıp görüşmeye başlar ve on aşık olur. Bu aşkı kendi ailesinden ve çevresinden saklamak zorunda kalsa da sevgilisinin böyle bir sorunu yoktur. Farkı sınıfların eşcinsel ilişkilere yaklaşımının yanında film iki kadının hislerini ve duygularını derinlemesine incelemesiyle önemli bir filmdir.

Alıntı: https://www.dolufilmizle.com/mavi-en-sicak-renktir-izle.html

HENÜZ YORUM YOK

BİR YORUM YAZIN