Mutfak Masası Sandalyesi Modelleri

0
1717

Mutfak masası ve sandalyesi modelleri hepimizin yemek yediği ve yerken içimizin açılmasını istediğimiz yaşam alanlarının başında yer almaktadır. Mutfaklarımızda kullandığımız her aksesuar biz bayanların isteği ve arzusu doğrultusunda olmalıdır ki, sağlıklı ve mutlu yemekler yapabilelim.

2017 Mutfak Masası modern çizgileri ile geliyor.

2017 yılı daha modern ve sıradışı çizgileri ile gelecek. Şimdiden 2017 mutfak sandalyesi modellerinin bile ön gösterimleri başladı.

Mutfaklar, evimizde en çok zaman geçirdiğimiz mekânlardan biridir. Hatta pek çoğumuz için sadece yemek pişirme ve yemek yeme alanının ötesinde, bir oturma odası ya da misafirimizi ağırladığımız, birlikte hoş bir kahve sohbeti yapabileceğimiz en keyifli mekândır.

Mutfakların olmazsa olmazı da elbette masa ve sandalyelerdir. Mutfağımız istediği kadar küçük olsun, mutlaka bir masa ve sandalye koyma gereksinimi duyarız. Ailece yenen yemeklerin ve mutfak sohbetlerinin belirleyici öğeleridir bunlar.

İşte 2017 yılının baharında mutfaklarımızı süslemesini isteyeceğiniz mutfak sandalyesi ve masası örnekleri…

2017 mutfak sandalyesi

modern mutfak masası

Mutfak masasından bile önemli olan ise mutfak sandalyeleridir. Yorucu bir yemek pişirme serüveninin finalini o sandalyelerde yaparız; ya da ziyarete gelmiş arkadaşımızın, “bizim” rahat sandalyemizde arkasına yaslanarak kahvesini yudumlamasını isteriz.

Söz konusu olan bir “oturma” objesi ise elbette dikkate almamız gereken ilk unsur, bu objenin rahatlığı olmalıdır. 2017 Mutfak masası çeşitleri, bize hem kendi dekorasyon zevkimizi yansıtma olanağı hem de rahatlık ve konfor sunma işlevini yerine getirmelidir.

Günümüzde artık çok çeşitli zevke hitap eden 2017 mutfak sandalyesi çeşitleri mevcuttur. Hazır mobilya sektörünün giderek gelişmesinin yanında, özel sipariş vereceğimiz, aklımızdaki çizgileri birebir hayata geçirebilen büyük mobilya atölyeleri de mevcuttur.  Dekorasyon zevkimiz ister country ya da rustik tarz olsun, ister modern çizgilerden hoşlanalım, hemen her zevke hitap eden mutfak sandalyeleri bulma olanağımız vardır.

renkli mutfak masası sandalyesi

2017 Sezonu çok renkli olacak!

Tüm bu zengin seçenek yelpazesi içinde kendi seçimimizi yapmadan önce, ilk düşüneceğimiz, “bizim” nasıl bir mutfak sandalyesinde oturmak isteyeceğimiz olmalıdır. Örneğin, mutfağımızın, evimizin geri kalan dekorasyon tarzıyla –söz gelimi oturma odamızla- aynı tarzda mı döşenmesini istiyoruz yoksa mutfak bizim için “başka” ve daha özgün bir alan mı?

Başka bir açıdan bakarsak, mutfak sandalyesinde ilk önce konfor ve rahatlığı mı hedefliyoruz yoksa sandalyemizin çizgileri daha mı önemli? Bazen de aile fertleriyle bir türlü ortak bir beğeni ve tarz tutturamayız.

Böyle zamanlar için belki de daha “özgün” çözümler düşünebiliriz. Örneğin, doğal ahşap renginde İskandinav bir mutfak sandalyesinin yanına beyaz boyalı rustik bir sandalye koyabilir ya da kırmızı plastik kolsuz bir sandalyeyle siyah ofis tipi kollu sandalyeyi birleştirebiliriz. Böylece “kendi” tarzımızı da yaratmış oluruz.

2017 mutfak masası

Elbette tüm bunları düşünürken bir de mutfağımızın fiziki koşullarını hesaplamamız gerekiyor!

Çok dar bir mutfağa geniş yuvarlak sandalyeler koymak yerine; kolsuz, gerektiğinde masanın altına rahatça itilebilen modelleri seçmemiz daha uygundur.

Çoğunlukla diğer tüm mobilya seçimlerimizde olduğu gibi, bu konudaki seçimimizi yapmadan önce de öncelikle ihtiyaçlarımızı belirleyip mutfak masası sandalyesi çeşitleri hakkında bolca seçenek görmeden, zengin bir katalog karıştırmadan, tam ve doğru bir karar vermemeliyiz.

renkli sandalye modelleri

klasik mutfak masası sandalyesi

pembe mutfak sandalyesi

yuvarlak mutfak masası

Sizler de odalarınızın ve evinize ait dekorasyon fotoğraflarınızı bizimle paylaşabilir ve yayınlanmasını talep edebilirsiniz.

CEVAP VER