Ofis Zemin Kaplamalarında Karo Halı Çözümü

0
221

Konumuz karo halı modelleri olunca, size sıkmadan biraz ayrıntı vermek yerinde olur diye düşündük.

Teknolojik, bilimsel, sosyo-ekonomik gelişmeler insanların yaşam şartlarının da değişmesine neden oluyor. Ya yeni gereksinimler doğuyor ya da var olagelen gereksinimlere daha gelişmiş, daha ideal çözümler bulunuyor.

Çağımızı karakterize eden unsurlardan biri bilimsel açıdan “teknoloji” ise bir diğer unsur ise sosyolojik açıdan “kentleşme”dir. Normal nüfus artışının yanında kırsal popülasyonun da kentleşme eğilimi kentlerin giderek kalabalıklaşmasına neden olmaktadır.

Kalabalık kentler de zaman – mekan yönetiminin daha üst bakış açılarıyla icra edilmesi konusunda yeni nesil kentlileri zorluyor.

Ofis Zemin Kaplamaları

2017 yılı itibariyle yaklaşık 6 milyon metrekarelik ofis mekanı arzını dikkate alırsak, kentlerin ana dinamiklerinden biri çıkıyor karşımıza: ofisler….

İşte kentlerdeki zaman-mekan kıskacının, çok iyi yönetilmezse sorunlara gömülebilecek yapılarından biri de ofislerdir.

Tüm tefrişatı büyük bir titizlikle hazırlanması gereken ofis yaşam alanlarında insanları en çok zemin kaplamaları meşgul etmektedir.

Yoğunluğuna göre her gün yüzlerce insanın ayaklarının altında ezilen zeminler bir yandan uzun ömürlü, darbe ve sürtünmelere karşı yüksek dayanımlı olmalıdır, diğer yandan daha verimli iş alanları oluşturmak açısından insanların konforunu sağlamalıdır.

Bir de temizlik derdini düşünün! Ofis zeminleri belki de pek çok sıfatı hak ettiğinden daha çok “kolay temizlenebilir” olmalıdır.

Burda da günlük hayatımızın diğer birçok alanında olduğu gibi karşımıza “polimer” çıkıyor.

DNA’nın da organik bir polimer olduğundan hareketle, polimerlerin çağdaş kentsel hayatın DNA’larına dönüştükleri benzetmesini yapmak bir teşbih niteliğiyle hata içermeyecektir.

Özellikle Avrupa ve ABD’de bu alanda yapılan çalışmaların aşkın sonuçlar ürettiğini söylemek mümkün. Öyle ya; su tutmayan yüzeyler, kendi kendini temizleyen yüzeyler, canlılığını uzun süre koruyan yüzeyler, cila gerektirmeyen zemin kaplamaları… Araştırdıkça şaşırabilirsiniz.

Polimer grubundan “Polyamid” materyallerle yapılan ofisler için karo halılar da tercihe ve fiyatlarına göre uzun ömür, dayanım, ses ve ısı yalıtımı, konfor, kolay temizlenebilirlik vb. özelliklerle donatılmış olarak tüketime sunuluyor.

Bazı önemli ayrıntılara karo halı linkinden ulaşabileceğiniz ofis karo halıları konusunda uzmanlaşmış markaların çeşitle ürün gamına göz atarsanız çeşitliliğin ve tasarım zenginliğinin ne anlama geldiğini anlayabilirsiniz. Tüm ofis zemin kaplama çeşitlerine de linkten ulaşabilirsiniz: http://yefyapi.com.tr/cozumler/pvc-zemin-kaplama/

CEVAP VER