Okey Oyunu

0
155

Arkadaşlar ortamların da ya da İnternet ortamında oynanabilen en keyifli oyunlardan biri de okey oynamaktır. Siteye ücretsiz üye olarak okey oyna ile eğlenceli vakitler geçirilebilir. Yapılması gereken öncelikle kendinize ait bir isim belirleyerek siteye giriş yapıp açılan sayfa ile oyuna başlayabilirsiniz. Aynı zamanda kişinin daha geniş bir çevre edinmesi sağlayacaktır. Oyun iki kişi ya da daha fazla kişi ile oynanan bir oyundur.

Okey Oyunu Nasıl Oynanır?

Okey oyunu için öncelikle yapılması gereken okey oyna sitesine girip oyun için kişinin kendisine arkadaş bulması gerekir. Karşı tarafta gönderilen oyun isteğinin kabul edilmesi halinde oyuna başlanabilir. Daha sonra site tarafından otomatik olarak sayfanız açılır. Aynı şekilde oyun kuralları oyunculara kısa olarak anlatımı yapılır.

Okey taşlarını verilen ıstakalara yerleşimi yapılır. Oyuncu arasında sıra ile oynanan bir oyundur. Yapılan yanlış bir hamlede oyun sırası karşı tarafa geçer. Belirli bir kurala göre dizilen taşlar tamamlandıktan sonra elde kalan ve oyuncular tarafından bilinen taş okey taşıdır. En son açılır ve okey tamamlanır.

Okey Oyunu Ücretli mi?

Siteye girip kayıt olmak tamamen ücretsizdir. Kişilerden kayıt esnasında dahi hiçbir ücret alınmamaktadır. Yapılması gereken ilk aşamada formun doldurulması gerekir. Amaç burada daha fazla insanla iletişime geçip sosyal ortam oluşturmaktır. Site yönetimi tarafından belirlenen kurallara tüm oyuncular uymak zorundadır. Yapılan herhangi bir uygunsuz hareket de kişi oyunda dahi olsa diskalifiye edilir.

CEVAP VER