Renkli Mutfak Dolapları

0
1005

Mutfak özellikle bayanlar için evin vazgeçilmez alanlarından biridir. Gününün çoğunu geçirdiği mutfağın ferah ve şık görünmesini de elbette ki isterler. Bir mutfağın ferah görünebilmesi için mutfak dolaplarının tartışılmaz bir yeri vardır. Mutfak dolapları mutfağınızı boğucu yapabileceği gibi ferah ve şık havada sağlayabilir. Peki, bu nasıl olacak? Dolap seçerken deseni kadar önemli olan bir unsurda dolabın rengidir. Klasik tarzı seven insanlar için mutfak dolapları genelde ahşap desenlidir. Farklı ahşap desenleri ile bu alanda seçenekleriniz çok olsa da özellikle gençler arasında son dönemde moda olan renkli mutfak dolapları size mutfağınızda özgün bir hava oluşturma imkânı sağlar. Size bu renkli dolap çeşitlerini ve mutfağınız üzerindeki etkilerini anlatacağım.

pembe-mutfak-dolaplari

Öncelikle mutfak dolaplarınızın rengini seçerken seçtiğiniz rengin sizi bir süre sonra sıkmayacağını ya da gözlerinizi yormayacağından emin olmanız gerekmektedir. Bunun için birçok kriter vardır elbette. Bunları sıralarsak:

Mutfak ışığına göre dolap seçimi nasıl olmalıdır?

Mutfağın ferah görünebilmesi için ışık alması önemlidir. Ancak renk seçiminize göre de mutfağınızın havasını değiştirebilirsiniz. Geniş ve bol ışık alan mutfaklarda koyu renkli mutfak dolapları seçerek mutfağınızı o boşluk hissinden arındırabilirsiniz. Ortaya ferah, şık ve dolu dolu bir mutfak çıkacaktır. Ancak ışığı alsa dahi dar mutfaklarda ya da küçük mutfaklarda koyu renkli mutfak dolapları kullanmak boğuk olan alanı daha da boğacağından pek tercih edilmemelidir. Aksine dar mutfaklarda açık renkli mutfak dolapları tercih edilerek çok daha ferah ve şık bir mutfak oluşturabilirsiniz.

turkuaz-mutfak-dolaplari

Mutfak Dolabı Modelleri

En başta da söylediğim gibi mutfakta özellikle bayanların aradığı iki şey vardır: Şıklık ve Ferahlık

Özellikle şık bir mutfağım olsun isteyenlere koyu renkli mutfak dolaplarını öneririm. Koyu renkli mutfak dolapları mutfağınıza daha elit bir hava katarlar. Özellikle siyah renkli ankastre mutfak eşyalarınız var ise tercihinizi koyu renkli mutfak dolaplarından kullanmalısınız. Burada dikkat edilmesi gereken husus ise mutfağınıza koyu renkli mutfak dolapları alırken mutfağınızın ferahlık durumunu da göz önünde bulundurmanız gereklidir. Yoksa şık ama boğucu bir mutfağınız olur.

Özellikle ferah bir mutfak istiyorum diyenler için ise önerim açık renkli mutfak dolaplarıdır. Açık renkli mutfak dolapları mutfağınıza ferah bir hava katacağı gibi koyu renkli aksesuarlar ile de kolaylıkla şık bir mutfağa dönüştürülebilir

Mutfak Dolapları Renk Tercihleri

Mutfağınızı oluştururken mdf dolaplar önce hazırlanıp sonra boyandığı için müşteriye istediği rengi seçme özgürlüğü de sunuyor. Herkesin kendi beğendiği bir renk olsa da önerebileceğim birkaç renk dolap var. Bunlar:

  1. Kırmızı ve Turuncu Mutfak Dolapları: Mutfağınızda hareketli bir hava katmak istiyorsanız kırmızı veya turuncu renkler mutfağınız için uygun olacaktır. Özellikle gençler tarafından tercih edilen bu renkler hareketli yaşam tarzı olan insanların tercih ettiği renklerdir.

 

kirmizi-turuncu-mutfak-dolaplari

 

2. Mavi Mutfak Dolapları: Gençler tarafından tercih edilen renklerden biri de mavi tonlarıdır. Mutfağınıza mavi tonlarında renkler kullanarak hem genç işi hem de ferahlatıcı bir mutfağa sahip olabilirsiniz.

 

mavi-mutfak-dolaplari

 

3. Beyaz  Mutfak Dolapları: Beyaz renk mutfağınızda aydınlık ve ferah bir hava katacaktır. Özellikle dar mutfaklarda tercih edilebileceği gibi geniş mutfaklarda da kullanılabilmektedir. Parlak yüzeyli beyaz dolaplar ile mutfağınıza çağdaş bir hava katmanız mümkün.

beyaz-mutfak-dolaplari

mor-mutfak-dolaplari krem-mutfak-dolaplari pembe-mutfak-dolaplari zebra-mutfak-dolaplaripembe-mutfak-dolabi

CEVAP VER