Sakal Ekimi

0
249

Son dönemlerde giderek çoğalan bir talep gözlemlenen sakal ekimi, doğrusu uzunca bir geçmişi bulunan saç ekimi uygulamalarının yüze tatbik edilen şeklidir. Erkeklerin sakal ile bıyık kısmında, kılların nadir ya da hiç bulunmadığı bölgelere, saçlı deriden alınmış olan kıl köklerinin nakil esasına dayanmaktadır.

Hangi Durumlarda Sakal Ekimi Gereklidir?

Bu uygulama çene, yanak, favori kısmı ve bıyık kısmında gerçekleşebilir. Bu yöntem yüzde meydana gelmiş sivilce izlerini ya da başka yara izlerini gizlemek adına da uygulanabilmektedir. Sakal, bıyık kısmındaki kıl kökü yitimleri farklı sebeplerle meydana gelmektedir. Bu hal kalıtsal olabildiği gibi; lazer epilasyon, iğneli epilasyon, cerrahi uygulamalar ya da yanık ardından meydana gelebilir. Sakal ekim işleminde nadir kısımlara nakil yapılan köklerle sıklaştırma tekniği tatbik edildiği gibi, hiç kıl olmayan kısımlara da ekim sağlanabilir. Böylelikle, kişinin istemiş olduğu sakal, bıyık şekline maya estetik bünyesindeki uzmanlarımız tarafından ulaşılması sağlanır.

Sakal Ekimi Uygulaması Nasıl Yapılır?

Sakal ekimi bölgesel anestezi ve hastanın sakinleştirilmesi yöntemi olarak gerçekleşir ve 2 ile 5 saat süresinde devam eder. İşlemin genel olarak ağrısız seyrettiği söylenebilir. İşlem ardından nakledilen köklerin çevresinde ufak kabuklar meydana geldiği görülür. Ekim bölgesi mutlaka kuru olmalı ve elle temastan kaçınılmalı. İşlemin ardından 10 gün tıraş olunmaması gerekir. İşlemin akabinde ikinci gün fiziksel etkinliklere işinde profesyonel kişiler tarafından izin verilir ve birey şehir dışından gelmişse evine dönüş yapmasına müsaade edilir. Sakal ekimi gerçekleşen köklerin uç kısmında olan kıllar ortalama iki haftanın ardından dökülmeye başlarlar, bu durumda kaygılanacak bir şey yoktur.

Ortalama üç ay akabinde kıllar yeniden uzamaya başlar. Uygulamanın başarılı olmaması, iz kalması, enfeksiyon oluşması gibi durumlar ile karşılaşmamak adına; işlemin ardından bakımınızı uzmanımızın tavsiyesi üzerine çok iyi yapmalısınız. Bu işlem sorunsuz geçip ve en güzel sonuçların alınmasına destek olacaktır.

https://www.mayaestetik.com/

CEVAP VER