Turkuaz Rengi Salon Takımları

0
1443

Turkuaz, herkesin olmasa da büyük bir kitlenin zevk ve gözüne hitap etmeyi başarmış bir renk olarak anılmaktadır.

Peki Turkuaz Rengi Salon Takımları Nasıl Dekore Edilmelidir?

 

Salonlarımızda turkuaz rengini nasıl kullanırsak ve nasıl dekore edersek bu muhteşem rengi evimize uyumlu hale getirebiliriz. Aslında cevap neredeyse çok basit. Gri ve krem tonları ile turkuaz renginin muhteşem bir uyumu var diyebiliriz. Ancak aksi renkler kullanıldığı zaman o renk cümbüşü inanılmaz rezil bir hal alabiliyor.

Tabi aynı zamanda beyaz, sarı gibi soft ve açık renkler de turkuaz ile uyum içerisinde salonunuza renk katabilir.
sari-turkuaz-salon

Turkuaz ile Uyumlu Renkler Nelerdir?

 

Turkuaz açık ve soft tonu ile çoğu canlı renk seçeneğine uyumsuzdur. Yalnızca açık tonda sarı, gri, krem ve beyaz renkler ile uyum sağlayabilir. Doğru tercihi yapmadan öncesinde duvar ve zemin renklerinizi de karşılaştırmalı ve salon takımı seçiminizi ona göre yapmalısınız.

Her ne kadar turkuaz rengi salon takımları için çekici görünüyor olsa da eviniz ile uyumsuz olursa faicaya dönüşebilir. Bu sebepten ötürü salonunuzda mutlaka ve yalnızca aşağıdaki renklerin olması gerektiğini unutmayın.
  • Sarı
  • Gri
  • Beyaz
  • Krem

Bu renklerin aksine seçeceğiniz kahve tonları ve birçok koyu renkteki aksesuar ve renk seçimi sizi karanlık bir odaya hapsedecektir.

Turkuaz ile daima açık ve canlı tonda renkler tercih edin!

Canlı ancak abartısız renkleri tercih etmeye özen gösterin. Şeker pembesi ve sarının soft tonları gibi renkler turkuazı açabilir ancak beyaz ile harman edilmesi tercih edilir. Aksi bir durumda odanız içinizi karartır.

2017 Salon takımları modasında da yer edinen Turkuaz rengi, mutlaka yeni gelinlerin evlerini şimdiden süslemeye başlamıştır.

Genç odasında sarı ile turkuazın uyumunu görmek için; Sarı Beyaz Genç Odası modellerini anlattığımız yazımızı okuyabilirsiniz.

turkuaz rengi salon takımları

En iyi tercih her zaman kendinize özgün ve kendinize has olandır. Sizin beğendiğiniz ve huzurla oturduğunuz ev her zaman en iyisidir.

 

Yine de hata yapmamak için aşağıdaki örnek fotoğrafları ve salon takımlarını incelemeyi unutmayın.

Salonlar genellikle misafir ağırlamak için tasarlanıyor olsa da çoğu aile yaşamını oturma odası yerine salonlarında geçirmeyi tercih ediyor.

Bu sebeple oturma odası ve yatak odası kadar değerli bir dekorasyonu hak ediyor. Zamanımızın büyük bir bölümünü geçiremiyor olsak bile o da evimizin bir parçası.

turkuaz-salon-modelleri

koyu tonlar ile uyum sağlamaya çalışırsanız içinizi karartacak bir salonda yaşarsınız.

Açık tonlar ile mükemmel uyumu yakalamış bazı turkuaz dekorasyon örneklerini aşağıdaki fotoğraflarda sizlerle paylaştık. Bu göz ziyafetinden sonra kendinize hemen yeni bir salon arayışına girebilirsiniz.

turkuaz-salon-dekorasyonu

turkuaz-salon

turkuaz-rengi-salon

turkuaz-salon-takimlari

turkuaz-oturma-grubu

turkuaz-salon-sehpasi

turkuaz-beyaz-salon

 

Her ne kadar bizim ayağımızın altında deniz olmasa da denizin mavisiyle turkuazın uyumu kesinlikle tartışılmaz.

turkuaz-deniz-rengi-salon

turkuaz-salon-takim

Sizler de odalarınızın ve evinize ait dekorasyon fotoğraflarınızı bizimle paylaşabilir ve yayınlanmasını talep edebilirsiniz.

CEVAP VER